zahraničí

Mezinárodní tábor Michelstadt

Příští rok opět proběhne mezinárodní letní tábor v Michelstadtu pro 80 ymkařů z dvanácti zemí.

Proběhne v německém Michelstadtu v termínu 01.-09.08.2020. Cílem tábora je seznámit ymkaře z jednotlivých zemí, kteří se na táboře naučí nové věci v oblasti vedení mládežnických programů.

Z Čech na něj hledáme ještě 4 účastníky – 2 táborníky a 2 vedoucí (vedoucí budou pomáhat na místě s programem, měli by být starší 18 let).

–        ve věku 16-25 let

–        se schopností se domluvit anglicky

–        zajímající se o práci s dětmi a mládeží

–        nejlépe členy YMCA (členství není nutnou podmínkou)

1 vedoucí a 1 účastník se z ČR zároveň zúčastní v Německu přípravné schůzky 24.-26.4.2020, jejíž náklady budou plně hrazené.

Program je velice vhodný pro mladé dobrovolníky YMCA – např. členy Ten Singu, skauty, pro mladé vedoucí táborů i všechny, které práce s dětmi a mládeží zajímá.

Co si účastníci z tábora odnesou?

–        Nové znalosti a dovednosti, jak vést program pro mládež (naučí se nové aktivity, hry apod.)

–        Naučí se vedení nových aktivit podle svých preferencí a výběru (Ten Sing, sport, stavění domů na stromech apod.)

–        Nově bude součástí i speciální program, ve kterém se mladí naučí, jak při aktivitách pracovat s mladými, kteří nejsou z naší vlastní země

–        Kontakty, nové přátele z různých zemí

–        Dozví se, jak pracuje s mladými německá YMCA a jaké křesťanské programy pro tamní mladé pořádá

Jak to na táboře vypadá?

–        Přečtěte si článek a referenci od jednoho z českých účastníků z minulých let TADY!

–        Tábor bude probíhat v angličtině, účastníci budou bydlet v chatičkách s 6-10 lůžky

–        Součástí programu budou vzdělávací aktivity (interaktivní workshopy, školení), outdoorové a sportovní aktivity, hudební (na táboře bude hrát tensingová kapela)

Financování:

–        Účastnický poplatek bude cca 150 €

–        Na tábor je požádáno o grant. Pokud vyjde, bude proplacena doprava. Výsledky grantu budou na konci roku 2019. Pravděpodobnost, že vyjde, je poměrně vysoká

–        Členům Ymky bude na tábor poskytnuta podpora – příspěvek 80 € na účastnický poplatek

Ve výběru účastníků dáváme přednost členům Ymky a dříve přihlášeným, proto se neváhejte přihlašovat na [email protected]! (Přihlášku najdete v příloze)

Přihlašování uzavíráme 15.3.2020

Informace o dalších akcích v zahraničí najdete zde: http://www.ymca.cz/zahranicni-programy/zahraktuality/

Kontakt: Sára Soukupová, [email protected]