Úkol pátý

Znáš pravidlo tří R? REDUCE, REUSE, RECYCLE.

Během týdne jsi měl možnost v rámci úkolů recyklovat (recycle). Také sis mohl vyzkoušet snížit svůj odpad. A to nejen týdenní výzvou, ale také při výrobě naší alternativy k mikrotenovému sáčku (reduce). 

A co Reuse? Reuse znamená užívat něco opakovaně, prodloužit tomu životnost, předělat to na věc jinou. A to bude právě úkol tohoto dne. Jakou věc, kterou bys normálně už vyhodil/a, můžeš využít na něco jiného? Z jaké nepotřebné věci můžeš něco užitečného vyrobit? Poděl se s námi formou videa nebo fotky, o jakou věc se jedná a nech nás se inspirovat.  Více info zde.

Úkol čtvrtý

Víš, co kam správně vytřídit? Pojď si své znalosti ověřit v našem třídicím kvízu. Odpovědi zašli nejpozději 13.12.

Úkol třetí

Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských

Dnes máme pro Tebe úkol, který tě zavede do přírody. Určitě sis všiml/a, že se v přírodě nachází často věci, které tam nepatří. Jeden z bodů skautského zákona zní: Skaut je ochráncem přírody a cenných výtvorů lidských. Proto tě v dnešním úkolu vysíláme do přírody, do parků, do ulic pomoci odlehčit životnímu prostředí od nežádoucích odpadků, které se tam nachází. Vyfoť nebo natoč, jak tvoje cesta vypadala a kolik jsi toho nasbíral.

Úkol druhý

Ne plastovým sáčkům!

Ročně u nás v Česku použijeme kolem 4 miliard nezrecyklovatelných plastových sáčků a přitom je použití různých alternativ tak jednoduché. Už dnes se můžeš v některých obchodních řetězcích setkat s alternativou znovuvyužitelných pytlíků. Výroba jednoho takového „eko pytlíku“ bude i tvým dnešním úkolem. Postup a vše důležité se dozvíš ve videu.

Úkol první

Dnes pro tebe máme připravenou týdenní výzvu! V průběhu tohoto týdne zkus produkovat co nejméně odpadu. Docílíš toho tak, že vše, co lze vytřídit, zařadíš do příslušných kontejnerů. Vleze se ti tvůj týdenní (směsný) odpad do omniovky (zavařovačky)? Pokud je týden moc, zkus to alespoň 3 dny! Dej nám vědět, jak to dopadlo (fotka nebo video s komentářem, co tě v rámci třídění překvapilo, jaká pro tebe tato výzva byla).

Za tuto výzvu můžeš vyhrát eko balíček, který ti pomůže ve tvé cestě k menšímu množství nevytříditelného odpadu. Nelze být zero waste ze dne na den, ale každý malý krůček správným směrem se počítá. Výzvě zdar!

Jak tuto výzvu zvládli jiní?

Další inspirace: